O mnie

 

Swoją przygodę z rzeźbą w węglu rozpocząłem w połowie lat 70’. Pierwsze kroki stawiałem w pracowni Pana Franciszka Kurzeji, który został moim mistrzem i mentorem. Pod jego okiem pogłębiałem wiedzę i nabywałem umiejętności, poszerzałem tematykę i różnorodność form moich prac.
Z upływem lat i nabywanego doświadczenia miałem zaszczyt wykonywać rzeźby, które wędrowały w różne strony świata.

 

W roku 1987 w Tarnowie w towarzystwie Jerzego Kukuczki i Andrzeja Heroka miałem zaszczyt wręczyć Ojcu Świętemu figurę ”Górnik klęczący nad kielichem goryczy”. Inną pracę, a była to rzeźba Chrystusa Frasobliwego wielkości pudełka zapałek, Jerzy Kukuczka zaniósł na jeden z ośmiotysięczników. Z okazji jubileuszu arcybiskupa Damiana Zimonia, na zlecenie wykonałem 1,5 metrową figurę Św. Barbary, podobne znajdują się w CSRG w Bytomiu i OUG w Katowicach oraz KWK” Budryk”. Ogromną przyjemność sprawiło mi dokonanie naprawy i renowacji całkiem sporej rzeźby znajdującej się w Polskim Radiu Katowice.

 

Brałem udział w wystawach organizowanych przez grupę plastyczną „Gwarek 58’" mającą siedzibę przy KWK Katowice. W czasie kiedy byłem członkiem tej grupy, moje rzeźby zostały wysłane na wystawy do Francji i Chin. Miałem zaszczyt dwukrotnie wystawiać swoje prace na Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Nieprofesjonalnej w Katowickim BWA.

 

Takie wydarzenia dają mi dużo satysfakcji, ponieważ pasję z dziecięcych lat zamieniłem na styl życia.